DOBRY STOMATOLOG, DOBRY COPYWRITER 3,5. INDYWIDUALNIE

Bywa też tak, że ze stomatologiem, dla którego piszę zakładki na stronę, nie mogę nawiązać nici porozumienia, choćby tak wątłej, jak ta polecana przez dentystów, co tnie dziąsła.

Poszło o krótki fragment tekstu. Moja propozycja brzmiała:

“W naszym gabinecie przeprowadzamy profesjonalne leczenie kanałowe, które wyleczy zęby i chorą głowę”.

Taką otrzymałem recenzję:

NIBY RACJA, ALE JAKOŚ TAK WIĘCEJ O NASZYM DOŚWIADCZENIU I MULTIDYSCYPLINARNOŚCI.

Zmieniłem więc na:

“Specjalizujemy się w operacjach przeprowadzanych w kanałach. Przeważnie zębowych, ale znajdźcie nam jakikolwiek kanał, a znajdziemy problem. Nazywają nas szczurami stomatologii. Szczury to inteligentne zwierzęta, co potwierdziły liczne doświadczenia. W większości już zakazane”.

Długo nie czekałem na odpowiedź.

MOŻE I OWSZEM ALE,, ONI TEGO NIE ZROZUMIEJĄ…. JAKOŚ TAK PO LUDZKU, O INDYWIDUALNYM PODEJŚCIU, PRZYTULNYM GABINECIE, OD SERCA. A NO I POWTÓRNYM LECZENIU KANAŁOWYM W RAZIE W. I SZACUNKU DO PACJENTA, INDYWIDUALNIE POZDRAWIAM: STOMATOLOG xD

Przerobiłem zatem pokornie na:

“W naszym gabinecie do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, bo to kwestia honoru. Jeden na jednego. Każdemu spragnionemu indywidualnie oferujemy wodę mineralną, zwaną szampanem klasy robotniczej. Po przeprowadzeniu indywidualnego leczenia kanałowego ząb pacjenta jest pozbawiony nerwów, dlatego już go nie wkurwia. A to jest korzystne dla serca. W przypadku złamania narzędzi w kanałach zęba przeprowadzamy indywidualnie ponowne leczenie endodontyczne. Tak, złamania narzędzi. Na Tobie. Twardy skurwysynu. Twardszy niż ze spiżu”…

…lecz przez przypadek lub uszkodzenie pnia mózgu plik z tekstem wysłałem na adres konkursu Biesiady, Satyry i Dobrego Humoru w Zdunowie Jaśniepańskim. Zająłem pierwsze miejsce w kategorii humory z zeszytów Twoich rodziców i wygrałem 200 złotych.

W uzasadnieniu werdyktu napisali, że to za “wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia”. Później dowiedziałem się, że wszystkim tak piszą.

Pieniądze przeznaczyłem na profesjonalną indywidualną higienizację zębów młotem i dłutem w placówce konkurencji.

Kamień spadł mi z zębów. Lecz nie z serca. Bo nie miałem już serca. Ani klienta. Lecz na świecie pozostałem nie sam, a indywidualnie.

Dodaj komentarz